Укрзалізниця реалізовуватиме 100% зерновозів через аукціони у листопаді

У листопаді АТ «Укрзалізниця» усі зерновози філії «Центр транспортної логістики» розподілятиме через аукціони в ЕТС «Прозорро.Продажі». Про це йшлося під час наради представників товариства та учасників зернового ринку, пише Rail.insider 

Як зауважив заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов, через зростання попиту у листопаді збільшиться базова ставка використання зерновозів ЦТЛ — до 1 тис. грн/добу без ПДВ. Саме за нею будуть пропонувати вагони на англійських аукціонах в ЕТС «Прозорро.Продажі». Водночас за малої активності на торгах УЗ може змінити формат проведення аукціонів на голландський.

Окрім того, Валерій Ткачов анонсував проведення аукціонів 24 жовтня за чинною ставкою — 600 грн/добу. Торги відбуватимуться в англійському форматі (на підвищення ціни), на них УЗ запропонує маршрутні відправки — 10 лотів по 50 зерновозів. Передбачається, що буде переглянуто швидкість руху зерновозів у бік збільшення (остаточний показник буде зазначено в оголошенні). Також на ці маршрутні відправки не поширюватимуться обмеження щодо полігонів вивантаження, а навантаження можна здійснювати упродовж усього листопада.

У свою чергу представники бізнесу висловили пропозицію обговорити новацію щодо реалізації зерновозів через аукціони у листопаді з учасниками зернового ринку. Окрім того, порушувалося питання щодо проведення торгів на більш тривалий період, зокрема кілька місяців, та збільшення добової пропозиції вагонів. Валерій Ткачов зауважив, що в Укрзалізниці розглянуть можливість проведення аукціонів щодо реалізації зерновозів до кінця року. Водночас максимальна кількість вагонів, яку може запропонувати товариство, обмежується 300 одиницями на добу. Загалом Укрзалізниця має приблизно 5 тис. зерновозів, які готова надати.

Представник УЗ також зазначив, що наразі не користуються попитом вагони-зерновози із перестановкою візків. Через це товариство пропонує охочим звернутися безпосередньо до філії «Центр транспортної логістики», надати заявку та отримати зерновози за базовою ставкою 600 грн/добу.